අයහපත් කාලගුණයෙන් විපතට පත් වන්නි ජනතාවට නාවික හමුදා සහාය

(23.12.2018 – navy.lk)

මෙම දිනවල කිලිනොච්චිය සහ මුලතිව් දිස්ත්‍රික්කවලට බලපා ඇති අයහපත් කාළගුණික තත්වයෙන් විපතට පත් ජනතාව ඉන් මුදවා ගැනීම සඳහා ආරක්‍ෂක මාණ්ඩලික ප්‍රධානී කාර්යාලයේ උපදෙස් හා ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානයේ තොරතුරු මත නාවික හමුදාව මේ වන විට එම ප්‍රදේශවල සහන සැළසීමේ කටයුතු සිදු කරමින් සිටී. එමෙන්ම මේ වන විට ඩිංගි යාත්‍රා 09 ක් සහිත නාවික සහන කණ්ඩායම් 06 ක් ඊයේ (දෙසැම්බර් 22) දින සිට අදාල ස්ථාන වෙත අනුයුක්ත කිරීමට කටයුතු කර ඇත.

ඒ අනුව, උතුරු මැද නාවික විධානයට අනුයුක්ත නාවික පුද්ගලයින් සිය මෙහෙයුම් ක්‍රියාත්මක කරන ලද අතර, ඉරණමඩු, ශාමිකුලම්, ඔඩ්ඩුසුඩාන් සහ වසන්තම්පුරම් යන ප්‍රදේශයන්හි ගංවතුර තත්වය හේතුවෙන් අවතැන්ව සිටින දමිල ජනතාව සඳහා සහන සැළසීමේ කටයුතු සිදු කරමින් සිටින අතර, මේවන විට අවතැන්ව සිටි සිවිල් වැසියන් 103 දෙනෙකු ආරක්‍ෂිත ස්ථාන වෙත රැගෙන යාම සඳහා නාවික සහන කණ්ඩායම් කටයුතු කරන ලදී.

තවද, ගංවතුර හේතුවෙන් අවතැන්ව සිටි ගැබිණි මාතාවක් කඩිනමින් ආරක්‍ෂිත ස්ථානයක් වෙත රැගෙන යාමට නාවික හමුදා සහන කණ්ඩායම් කටයුතු කරන ලද අතර, එම ක්‍රියාව දමිල ජනතාවගේ විශේෂ ඇගයිමට ද ලක් වන ලදී. එමෙන්ම තව දුරටත් අයහපත් කාළගුණික තත්වයද නොතකමින් නාවික හමුදාව විසින් සහන සැළසීමේ කටයුතු සිදු කරමින් පවතී.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ජලයෙන් යට වූ කන්දවලෛ ප්‍රාදේශිය ලේකම් කාර්යාලයට නාවික හමුදා සහාය

(23.12.2018 – navy.lk)

මෙම දිනවල බලපා ඇති අයහපත් කාළගුණික තත්වයෙන් කිලිනොච්චිය සහ මුලතිව් දිස්ත්‍රික්කයන්හි විපතට පත් ජනතාවගේ සාමාන්‍ය ජන ජීවිතය යථා තත්වයට පත් කිරීම සඳහා නාවික හමුදාව තවදුරටත් සහන මෙහෙයුම් වල නිරත වන අතර, මේවන විට ඒ සඳහා නාවික හමුදා සහන සැළසීමේ කණ්ඩායම් 06 ක් අනුයුක්ත කිරීමට නාවික හමුදාව කටයුතු කර ඇත.

තවද, ගංවතුර හේතුවෙන් ජලයෙන් යටවි තිබු කිලිනොච්චි දිස්ත්‍රික්කයේ කන්දවලෛ ප්‍රාදේශිය ලේකම් කාර්යාලයේ අත්‍යවශ්‍ය ලිපි‍ ලේඛන සහ උපකරණ ආරක්‍ෂිත ස්ථාන වෙත රැගෙන යාම සඳහා සිය දායකත්වය ලබා දීමට නාවික හමුදා සහන කණ්ඩායම් අද (දෙසැම්බර් 23) කටයුතු කරන ලදී. ඒ සඳහා ලේකම් කාර්යාලයේ නිලධාරින්ගේද සහාය හිමිවිය. එමෙන්ම මෙවැනි ව්‍යයසනකාරී අවස්ථාවක පොදු ජන සේවයට කැපවීම පිළිබඳව ප්‍රදේශිය ලේකම්තුමා ඇතුළු කාර්ය මණ්ඩලය සිය කෘතඥතාව ශ්‍රී ලංකා නාවික හමුදාවට පළකර කරන ලදී.

********************* ( නැවත මුල් පිටුවට ….. )

ඔබතුමා / ඔබතුමිය ගේ ඊමේල් ලිපිනය සඳහන් කිරීමට අකමැති නම් ඊමේල් ලිපිනය ලෙස abc@xyz.lk යන්න පහත පෝරමයට ඇතුලත් කොට ඔබතුමා / ඔබතුමිය ගේ ප්‍රතිචාර (සිංහල හෝ ඉංග්‍රීසි බසින්) ලබාදෙන්න ෴

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *